TOP 6 chorvatských ostrovů

Malebná říše chorvatských ostrovů okouzlí každého návštěvníka na cestě za parádní dovolenou plnou slunce a radovánek u moře. Čeká vás slunečné a velmi teplé letní počasí, vyhřáté moře, nádherná subtropická krajina, výborné jídlo a vřelí lidé. Chorvatsko je tradiční destinací s vlastní nebo autobusovou dopravou, v menší míře se tam potom létá z Prahy a Ostravy. Je to ráj výhodných last minute zájezdů.

Šestici nejatraktivnějších chorvatských ostrovů směrem od severu otevírá oblíbený Krk. Bílozlatá vápencová pohoří dělají z ostrova malebný cíl dovolené, snadno dostupný z pevniny po mostě. Menší ostrov Rab rychle dostupný trajektem je méně navštěvovaný, a proto tam vaše dovolená může nabrat pravé idylické rozměry. Mnohem větší a více oblíbený je hned nedaleký ostrov Pag, na který se můžete dostat opět i po mostě. Je dlouhý 60 kilometrů a výborný pro výlety.

Ve střední Dalmácii, na úrovni oblíbené Makarské riviéry, hledejte hned trojici významných a hojně navštěvovaných ostrovů. Jmenují se Brač, Hvar a Korčula. Na všechny se musíte vydat trajektem, což ale slibuje nevšední zážitek navíc. Ostrovy jsou protáhlé a dostatečně velké pro pořádání výletů a výběr toho nejkrásnějšího letoviska podle vaší chuti. Vychutnejte si báječnou dovolenou na jednom z chorvatských ostrovů.

Zobrazit celý text